Civcivler Neden Boyanır

Civcivler Neden Boyanır

Civcivler Neden Boyanır RENKLİ CİVCİVLER Günümüzde hayvanlarla oluşturulan eğlence sektörü oldukça yayındır. Birçok alanda insanların ilgisini çekmek için hayvanlar ve onların sevimliliği kullanılmakta, bunun yeterli olmadığı durumlarda bu canlılara dikkat çekici olmaları için müdahalede bulunulmaktadır. Civcivlerin renklendirilmesi bu konuya çok güzel bir örnek olabilir.

Civcivlerin boyanmasında birçok neden vardır bunlardan bazıları; Çocukların ilgisini çekmek, insanların sempatisini kazanarak kazancı artırmak, ticarete atılmak ve para kazanmak. Bunları inceleyecek olursak;

Civcivler Neden Boyanır

  1. Çocukların ilgisini çekmek

Hayvanların eğlence sektöründe kullanılması uzun yıllardır var olan ve günümüzde hala popülaritesini koruyan bir durumdur. Bu sektöre hayvan pazarlaması da dahil olmak üzere, birçok insan özellikle boyalı civcivleri satarak büyük miktarda gelir elde edebiliyor. Renkli civcivlerin genel müşterisi çocuklar veya çocuğuna hediye almak isteyen ebeveynlerden oluşuyor. Civcivler Neden Boyanır Civciv doğal yaratılışları itibariyle çok sevimli bulunan ve çoğunlukla sevilen bir hayvandır. Tabii ki bu güzel canlıların cazibesini onları renklendirerek çoğaltabilmektedirler. Bu da dikkat çekmekte ve talebi arttırmaktadır. Fakat civciv boyama işlemi son derece zor ve vahşi yollarla olmakta ve kanunen de yasaklanmıştır. Civciv boyama işlemi kuluçka döneminin son iki gününde yumurtaya misafir şekerinden elde edilen renklendirme malzemesiyle şırınga kullanılarak yapılmaktadır.

  1. Ticari Amaç

 

Civcivler daha önce bahsettiğimiz gibi çok sevimli ve insanların sahip olmak isteyeceği bir canlı türüdür. Civcivler boyanarak bir dekorasyon oluşturulur. Renkleri yapay yollarla değiştirilerek birçok insanın kendine göre çekici bulacağı hale getirilir ve böylece satışı da artmış olur. Satıcılar bu sayede sektörde yer edinir ve yüksek miktarda gelir elde edebilirler. Hayvan ticaretinin her yönden yanlış olduğunu düşünürsek, civcivlerin satışının yükselmesi ve kazancı arttırması için bu gibi yapay yöntemlere maruz kalması desteklenmemelidir.

  1. Neden Civcivler Boyanmamalı

 

Renklendirilmiş civcivlerin yaşam süresi ortalama 10 gün olarak tespit edilmiştir. Bu canlıların yaşam haklarının bu şekilde elinden alınmasının önüne geçilmelidir. Onların da birer canlı olduğunu, acı çekebildiklerini ve sadece birkaç gün güzel bir görsellik sağlayacaklar ve bizi mutlu edecekler diye böyle durumlara girmeye mecbur bırakılmamaları gerektiğini insanların anlaması sağlanmalıdır. 10 gün gibi bir süre için bunun yapılması çok acımasızcadır. Her canlının yaşam hakkı korunmalı ve onlara saygı duyulmalıdır.

 

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

İlginizi Çekebilir bu yazı ile alakalı

Bir cevap yazın

  1. Civcivler Neden Boyanır Civcivler Neden Boyanır için yorumda bulun

    Civcivler Neden Boyanır için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Civcivler Neden Boyanır için ilk yorumu yapabilirsin.