Nasıl Bebek Gibi Kokulur

Nasıl Bebek Gibi Kokulur Bebeklerin kokusunu sevmeyen yoktur. Özellikle yeni doğmuş bebeklerde eşsiz bir koku vardır. Bebekler saflık, temizlik, berraklık kokar. Her Anne bebeğini büyütürken belli başlı malzemeler kullanır.  Bebek bazen annesinin kullandığı malzemeler koksa da genelde bebeklerin kokusu aynıdır. Bebekler sadece anne sütü ile beslendiklerinden dolayı süt kokarlar. Bir yaştan sonra mama ve bebe bisküvisi de kokarlar. Islak mendil kokarlar, sabun kokarlar, cennet kokarlar.

Nasıl Bebek Gibi Korkulur

Aslında bilim adamlarının araştırmalarına göre bu kokunun sebebi, bebeklerin kıl diplerindeki salgı bezleri olduğu ortaya çıkmıştır. Hatta yapılan başka bir araştırmaya göre bebek kokusu kadınların bazı beyin bölgelerini harekete geçiriyormuş. Belki hakkında araştırma yapılmamış olsa da bebek kokusunun babaları da etkilediğini görebiliriz.

İnsanın bebeği kucağına aldığı zaman o kokuyu ömür boyu içine çekesi geliyor. Anne ve babalar bebeklerinden hatıra olarak fotoğraf, kıyafet, emzik gibi eşyalar saklayabilirler. O zamanları özledikleri zaman bakabilirler. Bebeklerimizin kokusu da saklanabilseydi çok güzel olurdu. Çünkü bebekler hakkında en çok özlenen şeylerden birisi de onları kokularıdır.

 Nasıl Bebek Gibi Kokarız

Bebekler süt kokar ama bir yetişkin süt içse de bebek gibi kokamaz. Biz de süt dışında yapabileceğimiz yöntemlere bakalım.  Bebek gibi kokmak isteyen birisi bebek yağı veya bebek kremleri kullanabilir. Duştan çıktıktan sonra bebek yağı veya kremi sürmek hem vücudunuz nemlendirecek hem de güzel kokmanızı sağlayacaktır. Duşa girmeden de kullanabilirsiniz Ama bunun yanında ter kokusu gibi kötü kokulardan korunmalıdır. Her fırsatta ellerinizi ve yüzlerinizi temizlerken bebekler için kullanılan, bünyesinde alkol, boya, paraben ve parfum gibi maddeler bulundurmayan ıslak mendillerden kullanılabilir. Eczanelerden almanız daha güvenilir olacaktır.

Annelerin bebeklerinin temizliğinde kullandığı sabun ve şampuanlardan kullanmak da bebek gibi kokmak için başka bir yöntemdir. Nasıl Bebek Gibi Kokulur Bu şampuanların markası değişse de hepsinin kokuları çok güzeldir.  Annelerin bebekleri pişik olmasın diye kullandığı bebek pudrası kullanmak da bebek gibi kokmak için güzel bir tavsiye olabilir. Pudraların vücudu yumuşak ve pürüzsüz yapmasından dolayı sadece bebek gibi kokmayacaksınız; aynı zamanda yumuşacık, bebek gibi bir vücuda da sahip olacaksınız.

Bebek kokulu parfümler de bulunmaktadır. Bu bebek kokulu parfüm; saç, vücut ve elbiselere hoş ve güzel bir koku vermek için günlük olarak kullanılabilir. Ağır parfümler yerine böyle hafif kokulu parfümler günlük hayat için daha doğru seçim olabilirler. Her ne kadar farklı yöntemler açıklamaya çalışsak da bebekler kadar güzel kokmayı başaramayacağız.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

  1. Nasıl Bebek Gibi Kokulur Nasıl Bebek Gibi Kokulur için yorumda bulun

    Nasıl Bebek Gibi Kokulur için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Nasıl Bebek Gibi Kokulur için ilk yorumu yapabilirsin.