Yoros Kalesi Gezi Rehberi

Yoros Kalesi Gezi Rehberi

 

Yoros Kalesi Gezi Rehberi Yoros Kalesi, Anadolu Kavağı’nın hemen üstünde yer alan ve muhtemelen Doğu Roma döneminden kalma görkemli bir yapıt. İyi bir restorasyona ve çevre düzenlemesine ihtiyacı olsa da çevresinden izleyeceğiniz manzara nedeniyle gerçekten gidip görmeye değer.

Yoros Kalesi’ne Nasıl Ulaşılır?

Kaleye, Anadolu Kavağı’ndan veya Riva Yolu’ndan Anadolu Feneri – Poyrazköy yoluna saptıktan sonra tabelayı izleyerek ulaşabilirsiniz. Araçsız gelecekler için Anadolu Kavağı’ndan kaleye giden yokuşun biraz dik olduğunu hatırlatmakta fayda var. Kaleye ulaştığınızda sağ tarafınız çepeçevre Boğaz’ın Karadeniz girişini seyrediyor. Bu ihtişamlı manzaraya sol tarafınızda kalan Sarıyer ve Beykoz sahilleri katılıyor ve neredeyse 180 derecelik eşsiz bir Boğaz Manzarasına dönüşüyor. Sol taraftan aşağı doğru indiğinizde bu sahilleri gören Yoros Cafe’de, bu eşsiz manzara eşliğinde çayınızı yudumlayabilirsiniz.

Anadolu Kavağı’na, Poyrazköy’e veya Anadolu Feneri’ne yolunuz düşerse Yoros Kalesi’ni mutlaka ziyaret edin ve bu güzel manzaranın tadını çıkarın.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

İlginizi Çekebilir bu yazı ile alakalı

Bir cevap yazın

  1. Yoros Kalesi Gezi Rehberi Yoros Kalesi Gezi Rehberi için yorumda bulun

    Yoros Kalesi Gezi Rehberi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Yoros Kalesi Gezi Rehberi için ilk yorumu yapabilirsin.